13 powtórzeń

Maszyna Smitha – blog poświęcony sprzętowi sportowemu

Idealna do domowej siłowni maszyna Smitha

Idealna do domowej siłowni maszyna Smitha

Domowa siłownia może być dobrze wyposażona, wystarczy dobrać do niej odpowiedni, użyteczny, lecz niezajmujący wiele wolnej przestrzeni sprzęt sportowy. Dobór uzależniony jest od tego, co taki sportowiec chciałby ćwiczyć, na jakich partiach ciała chce się skupić. Do funkcjonalnych produktów często używanych w treningach także domowych zaliczana jest maszyna Smitha. Choć z pozoru wygląda na urządzenie bardzo rozbudowane, zajmujące dużo miejsca, jest to przedmiot bardzo kompaktowy, nadaje się więc nie tylko do garażu, przestronnej piwnicy, ale także do niewielkiego mieszkania. Jego rozmiar to niecałe 76 cm, dlatego polecany jest wszystkim tym, którym zależy na funkcjonalności bez poniesienia dodatkowych kosztów.

Zalety sprowadzenia do domowej siłowni

Współczesny sportowiec nie musi spędzać wielu godzin w profesjonalnym ośrodku sportowym, żeby mógł mieć rozbudowane mięśnie i stosowną do tej dyscypliny siłę. Dom również jest idealną przestrzenią do ćwiczeń. Maszyna Smitha daje szansę na wprowadzenie odpowiedniego zakresu ruchów do codziennej aktywności. Trening siłowy jest w tym przypadku przeprowadzony poprawnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, bez asekuracji osób trzecich. Występuje tutaj stabilność, która jest konieczna, żeby nie występowały kontuzje i dolegliwości bólowe. Konstrukcja jest tak przystępna, że mogą w ten sposób ćwiczyć nawet początkujące w tym sporcie osoby. Wystarczy poprawnie przymocować maszynę do podłogi, żeby mogła ona sprawdzić się w każdym pomieszczeniu. Często polecany jest ten sprzęt sportowcom początkującym, bo może on nauczyć się podstawowych, bezpiecznych zachowań w siłowni z obciążeniami.

Budowanie mięśni bez pomocy

Samotne treningi nie muszą wiązać się z niebezpieczeństwem popełnienia błędu. Maszyna Smitha poprawnie zamontowana nadaje się także dla osób niepełnosprawnych. Jej budowa pozwala odłożyć sztangę na czas, co stanowi świetną izolację mięśni. Aktywuje różne partie ciała do pracy, najczęściej używa się jej do rozwoju mięśni znajdujących się na rękach, plecach czy klatce piersiowej. Wielu sportowców ćwiczy także nogi, korzystając z tego wielofunkcyjnego urządzenia. Przysiady przy tym sprzęcie są łatwe do wykonania, dlatego cieszą się popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Co ważne, nie występuje tutaj zjawisko przetrenowania, co czyni ten produkt doskonałym dla osób, które w szybki sposób chcą wrócić do pełnej sprawności po wcześniejszej przerwie od treningów czy po przebytych kontuzjach uniemożliwiających na pełną aktywność fizyczną.

Ludzie zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com